1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-03, 20:40   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidziu kochana postaraj się namówić swojego M na wizytę u lekarza choć pierwszego kontaktu albo po prostu jedźcie na SOR bo to takie gdybanie czy nastąpił przerzut i kość pękła w tym miejscu i dlatego noga puchnie i boli czy moze jest inny powód dlatego użyj wszelkich swych metod i spraw by jednak obejrzał Twego M lekarz. Pozdrowienia ,jestem z Tobą.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-06, 23:00   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidziu kochana co tam u Was? Jak tam twój M? U nas już ponad dwa lata minęły od pożegnania mojego kochanego Tatki a tęsknota zamiast się zmniejszać to nieraz tak się nasila, że gadam do Niego nie tylko bedąc na cmentarzu ale i u siebie w domu. Co jakiś czas wchodzę na to forum i czytając wątki widzę to samo przerażenie we wpisach kolejnych nowych forumowiczów co jeszcze nie tak dawno było w moim wątku. Bardzo im współczuję. Napisz co u Was , dziękuję Bogu , że choć u Was walka cały czas trwa i oby trwała jak najdłużej. Pozdrawiam serdecznie naszego serdecznego aniołka forum jakim jesteś Lidziu.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-02-27, 19:53   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
To się nazywa szybkie leczenie czy diagnostyka onkologiczna według ministra Arłukowicza ;) Nie wiem czy śmiac się czy płakać z tej groteskowej propagandy jaką nam serwują w telewizji. Brak już słów, pozdrawiam i ściskam Cię Lidziu.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-11-08, 17:18   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidziu skoro jest skierowanie do szpitala to może lepiej z niego skorzystać? Pozdrawiam serdecznie,daj znać jak gorączka minie...
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-10-21, 21:18   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidziu witaj :) nic się nie odzywasz od miesiąca... Co tam u was, jak się oboje czujecie? Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-06, 10:11   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Cytat:
wydaje się teraz, że był to od początku st. IV w skali I-IV.

Mam pytanie właśnie w związku z tymi stopniami zaawansowania choroby. Otóż stopień jest określany przy badaniu hist.-pat. czyli np. podczas gastro lekarz pobiera próbkę do badania hist.- pat. i wtedy wiemy jaki jest stopień. Jest to zazwyczaj określane podczas diagnostyki choroby.
Ale przecież gdy jest progresja choroby już nie robi się znowu gastro i nie pobiera się kolejnych próbek do badania by określić stopień zaawansowania choroby tylko lekarze mówią: no niestety jest to 4 stopień zaawansowania choroby itd.
Jak oni to określają?
Czy to wynika z badań już tylko obrazowych np. TK, PET? I gdy na nich widać przerzuty to z wyników tych badań lekarze określają stopień zaawansowania choroby?
Przepraszam, że piszę w wątku Lidii, jeśli moderatorzy uznają moje pytanie nie na miejscu to z góry proszę o przeniesienie do odpowiedniego wątku.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 20:48   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
I to jest właśnie najgorsze...lekarze nie widzą szans na wyleczenie więc zaprzestają leczenia i odbierają nadzieję i pacjentowi i rodzinie to jest straszne! Podłe bezduszne ! To tak jakby kazano nam czekać na zbliżającą się śmierć a ja tak nie potrafię i nie chcę potrafić.
Pozdrawiam Cię Lidziu serdecznie i przepraszam , że w Twoim wątku dałam trochę upustu swoich emocji .
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 16:42   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
A może Lidziu przydałby się tzw. chodzik lub balkonik ? Ja mam zamiar załatwiać to w najbliższym czasie dla swojego taty, pozdrawiam serdecznie...
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-04, 16:09   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Masakra jakaś :evil:
To się w głowie nie mieści - masz rację Lidko dla naszej chorej służby zdrowia to najlepiej żeby onkologiczni szybko poumierali to mniej pójdzie na nich z NFZ-tu .
A mój Tatko dziś do mnie powiedział : Córuś nawet nie wiesz jak bardzo ja chcę żyć...
I jak to teraz mu wytłumaczyć ,że może nie mieć szansy wobec paragrafów, limitów, terminów , które wprowadził bezduszny NFZ... :mur:
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-04, 10:50   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Powiem wam jeszcze ciekawostkę , że w CO w Bydgoszczy w ogóle nie robią badania PET chorym na nowotwór żołądka lub wpustu ponieważ - nie dostaną za to zwrotu pieniędzy z
NFZ-tu gdyż podobno to nie wchodzi w koszyk świadczeń na nowotwór w tym miejscu usytuowany.Robią tylko TK bo za to NFZ im zwróci pieniądze.
Rozumiecie to :?ale?:
Dla mnie to totalny absurd. Zwłaszcza , że w niektórych przypadkach tak jak np. u mojego Taty naciek na trzustkę nie był widoczny ani na pierwszym ani na drugim TK a , że był wykazała laparotomia zwiadowcza . Ordynator wprost nam powiedział , że gdyby mogli zrobić PET to zapewne nie musiałoby do laparotomii dojść bo już z PET-a wyszedłby ten naciek.
I co w tym wypadku robić?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-14, 14:23   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
A ten lekarz radioterapeuta nie mógł wystawić skierowania na PET ? Czy chory jest skazany latać od Ajfasza do Kajfasza o każde skierowanie? Ta nasza biurokracja... Oczywiście były to pytania retoryczne bo wiem niestety jaka jest nasza polska rzeczywistość i to co zafundował NFZ choremu.
Ściskam Cię mocno i oby tych bezbolesnych dni było jak najwięcej. :)
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
asia 1975

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 122125

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-02, 22:03   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Cytat:
Znaczny postęp w rozumieniu istoty choroby wniosły rozważania bioinformatyków, którzy zdefiniowali niedawno systemy organizmu człowieka, zgodnie z rygorami tzw.: ontologii medycznej .

Zdołali oni ustanowić kryterium wyróżniania oddzielnego systemu ciała człowieka. Systemem jest układ narządów realizujący pewne funkcje które, jeśliby nawet tylko chwilowo 'wyłączyć' powodowało by to śmierć człowieka. Czynności takie nazwali oni funkcjami krytycznymi organizmu człowieka.

źródło: http://www.szkolnictwo.pl/szukaj,Choroba
Zapewne chodzi tu o mózg, serce, nerki, płuca. Tak mi się wydaje.

[ Dodano: 2013-08-02, 22:07 ]
:omondieu: trzeci raz ten sam błąd popełniłam |idiota| , pomocy

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-08-03, 15:38 ]
Poprawione, ale podaj na PW link do cytatu.
I może skorzystaj z FAQ odnośnie cytowania: http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#13
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group